0
۰۹۰۵۶۰۵۸۸۰۰

چرا کودکان باید اسکرچ یاد بگیرند؟ ( برای والدین )

اسکرچ یک زبان برنامه‌نویسی تصویری است که برای کودکان طراحی شده‌است. دانشمندان آزمایشگاه رسانه ام‌آی‌تی زبان برنامه‌نویسی اسکرچ (Scratch) را در سال ۲۰۰۷ به‌طور رسمی و به صورت کاملاً رایگان به دنیا عرضه کردند. این برنامه نویسان با الهام گرفتن از روش بازی کودکان با لگو، سعی کردند مفاهیم اصلی برنامه‌نویسی را در قالبی کاملاً بصری آموزش دهند. کودکان به هیچ وجه نیازی به نوشتن حتی یک خط کد هم برای تکمیل پروژه خود ندارند بلکه کدهای این زبان برنامه‌نویسی در قالب شکل‌های مختلف در معرض دید کودک قرار می‌گیرد. حال کودک با کنار هم قرار دادن این اشکال اقدام به کدنویسی می‌کند و می تواند انیمیشن،‌ موزیک، بازی، داستان ایجاد کنند.

اسکرچ

اسکرچ برای کودکان چه کاری می‌کند؟

 اسکرچ خلاقیت بچه ها را افزایش می دهد و توانایی این را خواهند داشت تا هر چیزی که در ذهن دارند را در قالب جذاب و بدون کدنویسی انجام دهند.

 

اسکرچ برای چه گروه سنی مناسب است؟ 

اسکرچ برای گروه سنی ۸ تا ۱۶ سال طراحی شده است ولی هر کسی که می‌خواهند مفاهیم برنامه نویسی را یاد بگیرند و یا شروع کنند میتوانند از این برنامه استفاده کنند.

 

برای یادگیری اسکرچ چه منابعی وجود دارد؟

منابع بسیاری برای اسکرچ وجود دارد که اگر به زبان انگلیسی تسلط دارید سایت رسمی اسکرچ بهترین منبع می باشد. آموزش به زبان فارسی در سایت ناپ کالج در دسترس می باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.