0
۰۹۰۵۶۰۵۸۸۰۰

۱۰ راه برای اینکه خلاقانه‌تر فکر کنیم – قسمت دوم

 

خلاقانه فکر کردن یکی از مواردی که باعث پیشرفت شما در کار و زندگی می‌شود. اگر شما بتوانید به یک فرد خلاق تبدیل شوید، به سرعت در برابر مشکلات به یک راه حل خواهید رسید و همچنین می‌توانید بیشتر ایده‌پردازی کنید. ما برای شما ۱۰ روش را در نظر گرفته ایم.

همه‌ی ما داستان‌هایی را در مورد افراد موفق و شرکت‌های موفق شنیده ایم و دوست داریم که خودمان را جای آن‌ها بگذاریم و یا مانند آن‌ها خلاق شویم. افرادی که به صورت خلاقانه فکر می‌کنند، در واقع بسیار خلاقند و کیفیت زندگی و تجارت آن‌ها بسیار خوب است.

در قسمت دوم ۵ مورد دیگر را خدمتتان ارائع می کنیم

۶- در یک کلاس شرکت کنید

سعی کنید در کلاس‌های آموزشی شرکت کنید و چیزهای جدید را یاد بگیرید. این یادگیری می‌تواند هر چیزی باشد اما بهتر است که به یادگیری یک مهارت جدید بپردازید. یادگیری به شما کمک می‌کند تا دیدتان نسبت به حل مسائل مختلف، بازتر و بهتر شود.

۷- با سرعت بالا شروع به نوشتن کنید

یک موضوع برای نوشتن انتخاب کنید و یک مدت زمان معینی را در یک تایمر تنظیم کنید. سپس بدون وقفه و ویرایش کردن به نوشتن بپردازید. اگر شما این کار را به جای استفاده از کامپیوتر، با کاغذ و قلم انجام دهید، بسیار بهتر است. زمان تعیین شده فشار بیشتری برای نوشتن بیشتر به شما وارد می‌کند. این روش تا حد زیادی به شما کمک می‌کند تا خلاقانه‌تر فکر کنید.

۸- یک تصویر را نقاشی کنید

مهم نیست که شما برای نقاشی کردن از چه ابزاری استفاده می‌کنید. یک مداد بردارید و به نقاشی کردن هر چیزی بپردازید. با این کار، شما به یک قسمتی دیگر از مغزتان ضربه می‌زنید. یکی از کارهایی که فکر شما را بازتر می‌کند، نقاشی کردن است.

۹- یک نقشه ذهنی برای خود بکشید

یک کلمه یا عبارت را بنویسید و دور آن یک دایره بکشید. سپس یک شاخه به همراه یک عبارت مرتبط دیگر را به آن وصل کنید. دور عبارت مرتبط نیز دایره بکشید و این کار را مرتبا تکرار کنید. این کار باعث می‌شود تا ایده‌‌های شما بازتر شوند و بتوانید خلاقانه‌تر فکر کنید.

۱۰- قدم بزنید

محققان و بسیاری از افراد معتقدند که پیاده‌روی تا حد زیادی به ایده‌پردازی شما کمک می‌کند. در حین قدم زدن و حتی مدت کوتاهی پس از قدم زدن، ایده‌های شما آزاد می‌شوند. سعی کنید همیشه این کار را در روز انجام دهید.

 

شما با استفاده از این ۱۰ روش می‌توانید به صورت خلاقانه‌تر فکر کنید و این را در نظر داشته باشید که هر چه به مسائل با دید پیچیده‌تری نگاه کنید، حل شدن آن مشکل‌تر است. برای اینکه بتوانید به صورت خلاقانه فکر کنید باید یک ذهن فعال داشته باشید که روش‌های بالا تا حد زیادی به شما کمک می‌کنند. نظر شما درباره‌ی این مقاله چیست؟ آیا راه‌های دیگری برای خلاق‌تر شدن ذهن می‌شناسید؟ نظرات خودتان را با ما و همراهان همیار آکادمی در زیر همین پست به اشتراک بگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.