0
۰۹۰۵۶۰۵۸۸۰۰

چرا اسکرچ می‌تواند برای تقویت حافظه و خلاقیت کودکان موثر باشد؟

چرا اسکرچ می‌تواند برای تقویت حافظه و خلاقیت کودکان موثر باشد؟

تا به حال نام برنامه اسکرچ به گوشتان خورده است؟ میدانید این برنامه چه کاری انجام میدهد و به چه منظور طراحی شده است؟ میدانید استفاده از این برنامه متناسب برای چه رده سنی است؟ در این بخش قصد داریم توضیحاتی در خصوص برنامه اسکرچ خدمت شما ارائه دهیم تا هر چه بیشتر با این برنامه فوق العاده آشنا شوید.

یک زبان برنامه نویسی به صورت گرافیکی

اسکرچ یک زبان برنامه نویسی به صورت گرافیکی و بصری است که در آن برخلاف برنامه نویسیهای دیگر هیچ گونه دستوری تایپ نمیشود و تمامی دستورات آن به شکل گرافیکی و تصویری انجام میشود که با کشیدن و رها کردن در صفحه برنامه انجام میشود و در نهایت منجر به ساخت برنامه میشود.

 

فرزند کودک و نوجوان شما میتواند به جهت افزایش خلاقیت خود از این برنامه استفاده کرده و با انجام تمرینات و دستوراتی که در این برنامه وجود دارد انیمیشن سازی و بازی سازی را به سادگی انجام دهد. برنامه نویسی به مانند یادگیری ریاضی بسیار شیرین است و زمانی که کدی اجرا میشود کودک میتواند از انجام کار خود رضایت لازم را کسب کند.

برنامه نویسی اسکرچ به چه درد می‌خورد؟”

حتما تا به اینجا مطلب متوجه شدید که هر چه کودک و نوجوان شما به زبان برنامه نویسی اسکرچ و اسکرچ جی آر علاقه مند شود میتواند کارهای متنوع و بسیاری را با آن انجام دهد. به طبع زمانی که کدی با موفقیت انجام شود کودک متوجه میشود که کار خود را به درستی انجام داده است و از این بابت راضی خواهد شد و در صورتی که کدی اجرا نشود متوجه میشود که یکی از مراحل را اشتباه انجام داده است.

زمانی که کودک متوجه اشتباه خود شود به جبران آن اشتباه میپردازد تا بتواند به جواب صحیح دست پیدا کرده و در نهایت از نتیجه کار خود راضی شود. کودک در طی انجام صحیح دستورات میتواند علاوه بر یادگیری ادبیات به آموزش مفاهیم ریاضی بپردازد و همین امر میتواند به کودک و نوجوان شما کمک کند تا با بسیاری از منطق کامپیوتری نیز آشنا شود.

اسکرچ؛ بهترین برنامه جهت افزایش خلاقیت کودکان

اسکرچ و اسکرچ جی آر

اسکرچ و اسکرچ جی آرجزو بهترین برنامهها به جهت تقویت حافظه کودکان و نوجوانان است. اگر شما هم در پی پیدا کردن برنامهای صحیح برای فرزند خود هستید که بتواند در جهت پرورش خلاقیت کودکان شما بر آید میتوانید این برنامه را بر روی سیستمهای کامپیوتری و یا گوشیهای هوشمند خود نصب کرده و آن را در دسترس کودکان خود قرار دهید.

رایگان بودن

برخی از برنامههای کامپیوتری نیازمند صرف هزینه به جهت خرید هستند اما یکی از مزیتهای این برنامه رایگان بودن آن است. بنابراین شما میتوانید به جهت دانلود آن از سایتهای مختلف استفاده کرده و یا متناسب با سیستم عامل گوشی خود اقدام به دانلود برنامه کرده و آن را نصب کنید.

انیمیشن سازی و بازی سازی یکی از جمله جذابیتهایی است که برای کودکان و نوجوانان بسیار سرگرم کننده خواهد بود و یکی از چراهایی که ممکن است در حین دانلود این برنامه وجود داشته باشد سوال در مورد این بحث است که چرا اسکرچ تا به این حد برای کودکان مفید واقع شده است؟

در خصوص جواب این سوال در این مطلب کامل در خصوص زبان برنامه نویسی اسکرچ توضیحات لازم خدمت شما ارائه شد و فکر میکنم حالا میتوانید به راحتی به این سوال پاسخ دهید.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.