0
۰۹۰۵۶۰۵۸۸۰۰

تفکر محاسباتی چه کمکی به ما می کند؟

تفکر محاسباتی چه کمکی به ما می کند؟

ایده هایی مانند استدلال منطقی، روش های گام به گام (الگوریتم)، تجزیه، انتزاع و تعمیم، برنامه های گسترده ای برای حل مشکلات و درک سیستم ها (و فراتر از آن)، در برنامه درسی مدرسه قرار دارند.  تفکر محاسباتی به ما کمک می کند که در کارها بهتر عمل کنیم.\

\در مدرسه از روش های مختلف تفکر محاسباتی استفاده کرده ایم:

 وقتی دانش آموزان شما داستان می نویسند، آنها را تشویق می کنید که ابتدا برنامه ریزی کنند (پلن بنویسند) در مورد حوادث اصلی فکر کرده، موقعیت و شخصیت ها را شناسایی کنند.

۲. در هنر، موسیقی یا طراحی و تکنولوژی، از دانش آموزان خواسته می شود تا در مورد چگونگی ایجاد آنها و چگونگی کار با آنها و مراحل لازم برای آن فکر کنند، یک فرآیند پیچیده به تعدادی فازهای کوچکتر تقسیم می کنیم.

۳. در ریاضیات، دانش آموزان قبل از اینکه به حل آن برسند، اطلاعات کلیدی را در یک مساله شناسایی می کنند.

در تفکر محاسباتی یک هدف در قلب آن است که اینگونه بیان می شود:آموزش محاسباتی با کیفیت بالا، دانش آموزان را برای استفاده از تفکر خلاقانه و خلاقیت برای درک و تغییر جهان آماده می سازد.

اگرچه برنامه نویسی بخش مهمی از برنامه درسی جدید است، این امر می تواند موجب اشتباه شود و آن را به عنوان یک هدف در نظر بگیرید. درحالی که، از طریق تجربه عملی برنامه نویسی می توان بینش تفکر محاسباتی را توسعه داد.

تفکر محاسباتی نباید به عنوان “مهارت حل مسئله” دیده شود. در مهارت حل مسئله کمک می کنیم تا مشکلات را حل کنند، اما مهارت تفکر محاسباتی کاملا آشکار است و یاد می گیرند به صورت خلاقانه مسائل را حل نمایند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.