0
۰۹۰۵۶۰۵۸۸۰۰

نرم‌افزار اسکرچ رایگان را از کجا دانلود کنم؟

دانلود نرم‌افزار اسکرچ رایگان

مدت زمان تخمینی مطالعه: ۲ دقیقه

اسکرچ چیست؟

اسکرچ یه زبان برنامه‌نویسی بصری مبتنی بر بلوک و یک وب‌سایت است که اسکرچ جونیور (اسکرچ جی آر)  برای کودکان زیر ۷ سال و اسکرچ عمدتا برای کودکان و نوجوانان ۸-۱۶ ساله به عنوان ابزاری آموزشی با هدف آموزش برنامه‌نویسی ایجاد شده است. این سرویس توسط آزمایشگاه رسانه‌ای MIT توسعه یافته است، به بیش از ۷۰ زبان ترجمه شده و در بیشتر مناطق جهان مورد استفاده قرار می گیرد. اسکرچ در مدارس پیشرفته جهان تدریس میشه. از مارس [۱]۲۰۲۱، آمار جامعه در وب سایت رسمی زبان نشان می دهد بیش از ۷۳ میلیون پروژه مشترک، بیش از ۶۸ میلیون کاربر و تقریباً ۳۸ میلیون بازدید ماهانه از وب سایت اسکرچ وجود دارد که این نتایج نشان‌دهنده علاقه بسیار زیاد مردم جهان به یادگیری زبان‌های برنامه‌نویسی است.

ناپ کالج کلاس‌های آنلاین اسکرچ را در سه سطح مقدماتی‌، پیشرفته ۱ و پیشرفته ۲ برگزار می‌نماید. نسخه چاپی  کتاب‌های «من و اسکرچ» و همچنین ایبوک به صورت pdf به نویسندگی خانم مهندس فاطمه حیاتی نویسنده استاندارد ملی اسکرچ در سایت ناپ‌کالج موجود می‌باشد که از طریق پشتیبانی قابل تهیه است.


نرم‌افزار اسکرچ ۳

اسکرچ ۳، سومین و آخرین نسخه اصلی Scratch است. این نسخه در ۲ ژانویه ۲۰۱۹ منتشر شده است، این ورژن یک بازطراحی و اجرای کامل Scratch است که با ۵ HTML و JavaScript نوشته شده است. این ورژن از ظاهری جدید و مدرن برخوردار است و بسیاری از اشکالات موجود در اسکرچ ۲٫۰ را برطرف کرده است.

محیط نرم‌افزار اسکرچ۳
محیط نرم‌افزار اسکرچ ۳

اسکرچ اندروید با بسیاری از دستگاه‌های تلفن همراه سازگار است و نیازی به فلش پلیر ندارد‌، همچنین اسکرچ برای کامپیوتر قابلیت نصب دارد. نسخه آنلاین اسکرچ را از طریق سایت اسکرچ ۳ در دسترس همه کاربران قرار دارد.


دانلود برنامه اسکرچ ۳

ابتدا نسخه اسکرچ را متناسب با سیستم‌تان دانلود کنید:

پس از دانلود نرم‌افزار اسکرچ، وارد پوشه دانلود ویندوز شده، فایل زیپ را باز کنید و روی آیکن .exe نرم‌افزار دابل کلیک کنید. تا پنجره زیر باز شود:

نصب اسکرچ۳ در ویندوز
نصب اسکرچ در ویندوز

مراحل نصب را ادامه دهید تا نرم‌افزار اسکرچ نصب شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.