0
۰۹۰۵۶۰۵۸۸۰۰

زندگی کودکان را با برنامه‌نویسی تغییر دهید

 

زندگی کودکان را با برنامه نویسی تغییر دهید

آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان نه تنها به پیشرفت ریاضیات و مهارتهای نوشتاری آنها کمک می کند بلکه مهارتهای ارزشمندی را در زندگی و در نهایت در کار به آنها می دهددلایل مختلفی وجود دارد که  برنامه نویسی برای یادگیری مهم استو اینکه یادگیری برنامه نویسی شانس موفقیت فرزندانمان را افزایش می دهد.

برنامه نویسی رایانه ای به کودکان کمک می کند تا بتوانند مشکلات را حل کنند

 “توانایی حل مشکلاتاز قابلیتهای اساسی در زندگی ماست و ما به عنوان پدر و مادر می خواهیم که فرزندان ما حل کننده مشکلات بسیار خوبی شوند تا بتوانند بر هرگونه مشکلی که با آنها روبرو هستند غلبه کنندیادگیری کد نویسی به کودکان این فرصت را می دهد که در جوانی این نوع مهارت را بیاموزند و این امر می تواند در طول زندگی به آنها کمک کند. این یکی از دلایل مهم برای یادگیری برنامه نویسی است.

 

در دنیای برنامه نویسی فرزندان ما یاد می گیرند پس از طرح مساله، یک یا چند راه حل که الگوریتم نامیده می شود را پیدا نمایند و در صورت عدم رسیدن به نتیجه مطلوب، الگوریتم خود را عوض نمایند. مهارتی که همه ما در زندگی بدان نیازمندیماگر مشکلی در مسیر زندگی پدیدار شد کافیست در آرامش یک یا چند الگوریتم برای حل آن بیابیم و با آرامش و صبر الگوریتمهای خود را برای حل مشکل یک به یک پیاده نماییم

 

فرزندان ما باید یاد بگیرند که مشکلات جزیی از زندگی هستند و هرکدام تنها مساله ای هستند که کافیست الگوریتمی برای حل آن بیابند.

برنامه نویسی رایانه ای به فرزندانمان نحوه برخورد با شکست در زندگی را یاد می دهد

وقتی کودکان یاد بگیرند که برنامه نویسی کنند آنها می آموزند که شکست لزوما چیز بدی نیست و در واقع  اغلب می تواند چیزی مثبت باشد زیرا به عنوان یک فرصت یادگیری است. “عاقلان شکست نمی خورند یا می برند یا یاد می گیرند

 این یکی از مهمترین دلایلی است که بچه ها باید برنامه نویسی کنند، زیرا آنها به سرعت یاد می گیرند کهاشکال زدایی  از برنامه ای که نوشته اند نیمی از سرگرمی حل مساله است.

وقتی شکست بخورید و دوباره امتحان کنید، می توانید از اشتباهات خود بیاموزیدبرنامه نویسی به کودکان این توانایی را می دهد که دوباره تلاش کنند تا موفق شوند و نتیجه مورد نظر خود را بدست آورند.

برنامه نویسی به کودکان می آموزد که چگونه فکر کنند

برنامه نویسی رایانه فقط مربوط به آموزش نحوه تایپ خطوط کد نیست،  بلکه به فرزندانمان کمک می کند که چگونه متفاوت فکر کنند. یک برنامه نویس برای اینکه بتواند به طور موثر کد نویسی کند، باید از تفکر منطقی استفاده کندآنها باید بتوانند مشکل بزرگی را ببینند و آن را در قطعات کوچکتر تجزیه کنند تا به شیوه ای مؤثر حل شودبه این عمل تجزیه گفته می شود و یکی از ویژگی های اصلی تفکر محاسباتی است.

 

مهم نیست فرزند شما در آینده مهندس، پزشک یا مکانیک می گردد در هر صورت برای تبدیل شدن به یک متخصص موفق، بایستی دارای قدرت تجزیه و تحلیل باشد یعنی قدرت تفکر محاسباتی داشته باشد.

فرزندانمان هنگام یادگیری برنامه نویسی، خلاقیت خود را گسترش می دهند

برنامه نویسی برای یادگیری دارای اهمیت است زیرا برنامه نویسی رایانه ای به کودکان می آموزد که ایده های خود را آزمایش کنند و اینکار به آنها اعتماد به نفس می دهد تا خلاق باشندآنها این شانس را دارند که چیزی را طراحی کنند که کاملاً  متعلق به خودشان باشد .اعتماد به نفس فرزند با بازخوردی که از انجام دادن چیزی که دوست دارند دریافت می کند درست مثل یادگیری زبان،یا نواختن یک ساز موسیقی ،افزایش می یابد.

 

از آنجا که برنامه نویسی آسان است، مخصوصاً برای کودکان، اعتماد به نفس آنان را به شدت افزایش می دهدهنگامی که کودکان یاد می گیرند که چگونه برنامه نویسی کنند، به آنها این امکان را می دهد تا با اعتماد به نفس، محصولی سرگرم کننده و هیجان انگیز  مختص خود ایجاد کنند.

ما عاشق بازی ها و فعالیت های خلاقانه ای خواهیم شد که بچه های ما می توانند با برنامه نویسی ایجاد کنندبرنامه نویسی لازم نیست خسته کننده باشد، در واقع کد نویسی می تواند سرگرم کننده باشد.

برنامه نویسی به فرزندانمان کمک می کند تا یاد بگیرند که چگونه با ریاضیات و فیزیک سرگرم شوند

برنامه نویسی زبان ریاضیات است. تصور کنید برنامه نویسی در هر مدرسه تدریس شود؟ یادگیری برنامه نویسی شامل مهارت های زیادی از جمله سازماندهی و تجزیه و تحلیل داده ها استفرزاندنمان می توانند مهارت های ریاضی و فیزیک خود را هنگام برنامه نویسی رشد دهند، بدون آنکه حتی متوجه شونداستفاده از مهارت های منطق و محاسبه آنها در حالی که چیزی را ایجاد می کنند، می تواند ریاضیات را جذاب تر و سرگرم کننده تر کند.

برنامه نویسی در حالی که سرگرم کننده است یاددهنده است

اگر می خواهید  فرزندتان کاری دلپذیر انجام دهد که همچنین آموزشی باشد و به آنها در یادگیری کمک کند ، به او یادگیری برنامه نویسی را هدیه دهیدمی توانید در مورد دلایل مهم بودن برنامه نویسی بخوانید، اما یکی از اصلی ترین موارد این است که در هنگام تفریح ​​چالشی را  برای فرزندتان ایجاد می نمایید!

کودکان مهارت های مختلفی را فرا می گیرند و با تمرین، بر آن مهارتها تسلط می یابند که می توانند در تمام راه های زندگی به آنها کمک کنند اما بایستی این مهارتها را در قالب بازی و تفریح یاد بگیرند.

برنامه نویسی رایانه آینده است

می بینید که جهان چگونه در حال پیشرفت است. در این مسیر، برنامه نویسی یک مهارت بسیار مفید برای یادگیری است.  تعداد مشاغل فزاینده ای وجود دارد که به تخصص برنامه نویسی نیازمندند آنهم نه فقط در بخش فناوری.

فردی که در کودکی می آموزد چگونه کد نویسی کند با داشتن فرصتهای شغلی بیشتری که در آینده برای وی در دسترس است ومهم نیست که تصمیم بگیرد در چه صنعتی وارد شود، چه در بخش فناوری، امور مالی، خرده فروشی، بهداشت یا موارد دیگر . این دلیل مهمی است که باید کد نویسی در مدارس تدریس شود.

در صنعت نرم افزار کمبود مهارت وجود دارد

برنامه نویسان کامپیوتر باتجربه به شدت موردتقاضای حوزه های کاری مختلف هستند و با پیشرفت فناوری، روز به روز فرصت های شغلی در حال افزایش استکارمندانی که می توانند برنامه نویسی کنند آینده ی شغلی ایمن تری دارند و در هر صنعت بسیار مورد توجه هستند.

برنامه نویسان رایانه ای دارای درآمد بالایی می باشنداگر کودکان یاد بگیرند که در سنین جوانی کد نویسی کنند، تجربه آنها از جوانی شروع می شود و احتمالاً با علاقه به صنعت نرم افزار رشد می کنند و از اینرو بنابراین  آینده ای  بهتر خواهند داشت.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.